Diablo IV için Habisler Sezonu duyuruldu

Diablo IV, önümüzdeki yıllarda gelişecek ve genişleyecek şekilde ve canlı bir oyun olarak tasarlandı. Uzun vadeli içerik planına 20 Temmuz’da çıkacak olan Diablo IV’ün ilk sezonu Habisler Sezonu ile başlanıyor. 

Önceki Diablo oyunlarının geleneğini sürdüren sezonlar, yeni eklenen özellikler ve oyun mekanikleri ile tüm oyunculara Sezon Yolculuğuna taze bir başlangıç yapma fırsatı sunuyor. Herkesin eşit olacağı oyun sahasında oyuncular, merak ettikleri yeni sınıfları ve dizilimleri deneyebilir veya belirledikleri favori sınıfları/dizilimleriyle sezon boyunca yolculuk edip bir yandan da yeni deneyimler için sezon mekaniklerine göz atabilir. Daha önceden haritayı keşfederek kazanılan şöhretler ve bulunan Lilith’in Sunakları silinmediğinden yeni bir karakterin seviyesini yükseltmek için sıfırdan başlamak gerekmez. Kilidini açtığın bineği yeni karakterinde de anında kullanabileceksin. Her sezon sona erdikten sonra tüm karakterler, oyuncuların istedikleri zaman erişebileceği Ebedî Diyara taşınır.

Diablo IV Habisler Sezonu ayrıntıları

  • Yeni Bir Macera Geliyor: Tehlike saçan yeni bir tehdit, Habis Canavar formlarında sinsice diyarda dolaşıyor. Habisin yayılmasını ne pahasına olursa olsun durdurmak için eski rahip Cormond ile iş birliği yap.
  • İstila ile Savaş: Habis Canavarların içlerinden yozlaşmayı çıkarıp Habis Kalplerini tuzağa düşürerek yok et ve bu Kalpleri Yüzük ve Muskalarına yerleştir.
  • Deneyimli Olman Gerekmez: Yeni oyuncular, temel bilgileri öğrendikten sonra doğrudan sezon içeriğine ve tanıtılan yeni sistemlere geçerek sezonluk diyarlara atlayabilir ve ana seferi oynayabilir. Ayrıca oynadıkça sezon yolculuğunun ve savaş biletinin bazı bölümlerinde ilerleyebilirler. Hırslı oyuncular, sezon yolculuğu boyunca yeni karakterler oluşturup yeni dizilimler veya sınıflar ile bunları deneyebilir. Sezonlar, karakterleri kişiselleştirmek ve bu karakterler oyundaki mücadelelerine atılırken güçlerini artırmak için yepyeni bir yol sunar.
  • Sezon Yolculuğu: Bu çok bölümlü amaç sistemi, oyuncuları her bölümü tamamladıklarında ödüllendirir. Toplam 7 Bölüm ile ödüllerden Savaş Biletinde ilerleme sağlayacak Lütuf kazanabilirsin.
  • Savaş Bileti: Oyuncular, Savaş Bileti kademelerini tamamladıkça ödüller kazanır. Bu, oyunu normal şekilde oynayıp Lütuf kazanarak veya isteğe bağlı kademe atlama satın alınarak gerçekleştirilebilir. Savaş Bileti, herkesin oyuncu ilerlemesini hızlandırmak için Sezon Güçlendirmeleri kazanabileceği ücretsiz bir kademe sunar. Ücretli kademe satın almayı seçen oyuncular, özel Savaş Bileti görünümlerini de kazanabilir.

Diablo 4’te karakter dengeleri yeniden oluşacak

Bu yeni özellikler karakterleri zaman zaman absürd derecede güçlendirecek. Sezon boyunca karşılaşacağımız yeni bir boss, yeni “legendary” ve “unique” eşyalar da bizleri bir hayli oyalayacak gibi. Eğer sezona sıfırdan başlayarak yeni bir karakter deneyimi yaşamaktan yana değilseniz merak etmeyin, bu eşyalar Eternal Realm için de oyuna dahil oluyor.

Son olarak sezona Renown ve Altars of Lilith güçlendirmeleri taşınacağı için oyuncular aslında biraz destekli şekilde oyuna başlayacak ve böylece sezondaki yeni karakter süreci normalden daha hızlı olacak. Bu avantajları elde etmek için oyuna sezon başladıktan sonra önceki karakterinizle bir kez giriş yapmanız gerekecek. Uzun süre içerik desteği alacağı söylenen Diablo 4, böylece ilk adımını atmış olacak. 18 Temmuz’da oyunun yaması yapılacak ve 20 Temmuz itibariyle Season of the Malignant başlayacak.

PAYLAŞ

İlgili İçerikler