Mortal Kombat 1 için yeni dövüşçüler duyuruldu

Mortal Kombat 1 için geçtiğimiz günlerde Ed Boon tarafından atılan bazı gizemli tweetler toplulukta heyecan yaratmıştı. Oyunun kadrosunda hangi dövüşçülerin bulunacağını merak eden hayranlar, gelecek her türlü bilgiyi sabırsızlıkla bekliyorlar. Sonunda beklenen haber geldi ve oyuna dahil olacak çeşitli dövüşçülerin adları resmi olarak doğrulandı.

Daha önce açıklanmış olan 10 dövüşçü Johnny Cage, Kenshi, Kitana, Kung Lao, Liu Kang, Mileena, Raiden, Scorpion, Shang Tsung (ön siparişle alınıyor) ve Sub-Zero bulunuyordu. Şimdi iki dövüşçü daha bu listeye katılıyor. Bu dövüşçülerden biri suikastçi cyborg Smoke. 2011’den bu yana sahada görmediğimiz Smoke tekrar rakiplerine duman yutturmaya geliyor. Diğer dövüşçü ise Rain olarak duyuruldu, o da en son Mortal Kombat 11’de DLC ile karşımıza çıkmıştı.

Öte yandan Kameo olarak oyuna katılacak olan dövüşçüler arasında Cyrax, Frost, Scorpion ve Sektor bulunuyor. Scorpion’ın bu listede tekrar bulunma sebebi ise Kameo olarak karşımıza çıkan karakterlerin “canon” hikayeden sayılmaması. Benzer bir durum Johnny Cage ile de yaşanmıştı.

Mortal Kombat 1, 19 Eylül 2023 tarihinde PC, PlayStation 5 ve Xbox Series X/S için piyasaya sürülecek.

PAYLAŞ

İlgili İçerikler