Fortnite’da yeni sezon Toz Duman ile araç savaşları başladı

Fortnite Battle Royale yeni sezonu ile tozu dumana katıyor! ”5. Bölüm: 3. Sezon: Toz Duman” isimli yeni sezonuyla, 2017 yılında başlayan Fortnite macerasına Fallout’dan Brotherhood of Steel ve X-Men’den Magneto da dahil oluyor. Magneto ne zaman geliyor, T-60 Power Armor nasıl alınır, yeni sezon araç savaşları ne kadar iyi olmuş, kısaca bir bakalım.

Wallbang Gaming Network
Fortnite’da yeni sezon Toz Duman ile araç savaşları başladı 5

Fortnite’ın yeni sezonu, geçen sezon Zeus’un yenilmesinin ardından kum fırtınası ile birlikte uzaktan gözüken Megalo Don gemisinin kıyıya çıkarma yapması ile başlıyor. Çorak Diyarlar’ın savaşçılarını taşıyan geminin gelişi ile birlikte savaşın türü ve gidişatı değişiyor.

Yol Savaşçılarına Katılın

Geçtiğimiz sezonun mitolojik güncellemelerini Mad Max tarzı mekanlar ve araç savaşlarıyla değiştiren yeni sezon, araç savaşlarını da hayatımıza sokarak, Battle Royale tecrübesini farklı bir hale getiriyor. Arabalar, motosikletler hatta büyük savaş otobüsleri ile savaşı tekerlekler üzerinde gerçekleştirmeye başlıyoruz.

Wallbang Gaming Network
Fortnite’da yeni sezon Toz Duman ile araç savaşları başladı 6

Etrafta bulduğunuz araçlara makineli tüfekler, bomba atarlar, dikenli kalkanlar, kurşun geçirmez lastikler gibi farklı modifikasyonlar yapıp, rakiplerinizi egale etmeye çalışıyorsunuz. Eskisi gibi indiğiniz anda silah bulup yakındaki düşmanları aramak yerine iyi bir araç bulup en güçlü haline getirerek mücadeledeki yerinizi sağlamlaştırabiliyorsunuz. Bu haliyle Fortnite, bana PlayStation’ın Twisted Metal serisini hatırlatan bir hale dönmüş ve çok eğlenceli. 

Wallbang Gaming Network
Fortnite’da yeni sezon Toz Duman ile araç savaşları başladı 7

Modifiye ettiğiniz araçlar ile yalnızca diğer oyuncuları değil, Mad Max filmlerinden fırlamış araçlar süren NPC gruplarını da kovalıyorsunuz. Arenada hayatta kalıp mekanın patronunu yenmek veya ağır silahlı savaş otobüsünün kontrolünü ele geçirip düşmanlara korku salmak mümkün. Şu an için araç modifikasyonları çok fazla olmasa da, sezon boyunca daha fazla seçeneğin oyuna ekleneceği belirtildi. 

Metal ve Çelik Kardeşliği

Fortnite’ın yeni sezonu ile birlikte yeni bir Savaş Bileti ve bir sürü yeni oynanabilir karakter oyuna ekleniyor. Sezonun en dikkat çeken oynanabilir karakterlerinden birisi, yakın zamanda Amazon Prime ile daha fazla kişiye ulaşmayı başaran Fallout’dan Brotherhood of Steel’in kullandığı T-60 Power Armor zırhını giyen bir şövalye. Bu zırha sahip olmak için Savaş Bileti alıp yeterli seviyeye ulaşmanız yeterli.

Wallbang Gaming Network
Fortnite’da yeni sezon Toz Duman ile araç savaşları başladı 8

Çorak Diyarlar’ın tehlikeli sakinleri arasında tanıdığımız bir isim de bulunuyor. Son zamanlarda X-Men 97 ile farklı bir açıdan görme şansı edindiğimiz Magneto, Çorak Diyarlar’a özel kostümü ile oyuna geliyor. Şu an için alınabilir olmayan Magneto, 2 Temmuz’da gelecek yeni görev serileri ile birlikte Savaş Bileti sahibi olanların kullanabileceği karakterlerden biri olacak. Magento’nun görevleri neler, ikinci kostümünü açmak için neler yapmamız gerekecek, bunları Temmuz ayında göreceğiz. 

“Fortnite Battle Royale 5. Bölüm: 3. Sezon: Toz Duman” geçtiğimiz hafta başladı ve 16 Ağustos tarihine kadar devam edecek. Sezon boyunca yeni güncellemeler, farklı karakterler ve daha fazla araç geliştirmesi de bizi bekliyor. 

PAYLAŞ

İlgili İçerikler