Game Pass ile bayram tatilinde oynamanız gereken 5 iyi oyun

Bayram tatilinin gelmesi ile birlikte tekrardan rahatlıkla bilgisayar karşısına geçebildik. Daha önce ücretsiz oyunları sizlerle paylaşmıştık. Bu yazımızda ise, bayram ziyaretindeyken “bir an önce eve gidip oynasam” diyebileceğiniz Game Pass’te yer alan 5 iyi oyunu sizin için listeledik.

Forza Horizon 5

Game Pass’teki ilk oyun önerimiz Forza Horizon 5. Günümüzdeki en iyi yarış oyunu serilerinden biri olan Forza Horizon serisinin beşinci oyunu, birçok kişi için serinin en başarılı oyunu olarak kabul görüyor. Meksika’nın capcanlı ve renkli açık dünyasında harika manzaralara karşı isterseniz tek başınıza, isterseniz de arkadaşlarınızla yarışlara katılın. Oyunda yer alan 700’den fazla araç ile kendi oyun tarzınıza ve hız tutkunuza uyan araçlardan birini seçin ve yola çıkın.

Forza Horizon 5
Forza Horizon 5

Forza Horizon 5 Sistem Gereksinimleri
İşletim Sistemi: Windows 10 version 15063.0
İşlemci: Intel i5-4460 / AMD Ryzen 3 1200
Bellek: 8 GB RAM
Ekran Kartı: NVidia GTX 970 / AMD RX 470
DirectX: Sürüm 12
Ağ: Genişbant İnternet bağlantısı
Depolama: 110 GB kullanılabilir alan

Assassin’s Creed Origins

Game Pass’teki ikinci oyun önerimiz Assassin’s Creed Origins. Assassin’s Creed serisi, Origins ile birlikte farklı bir boyuta geçiş yaptı. Aksiyon RPG elementlerinin daha yoğun olduğu Origins’de Antik Mısır’da entrikalarla dolu bir maceraya çıkıyoruz. Gizlilik elementleri ve aksiyon RPG’yi güzelce harmanlayan Assassin’s Creed Origins, özellikle Mısır mitolojisine ilginiz varsa sunduğu nostaljik serüven ile bayram boyunca sizi meşgul edecektir.

Assassin’s Creed Origins
Assassin’s Creed Origins

Assassin’s Creed Origins Sistem Gereksinimleri
İşletim Sistemi: Windows 8.1, Windows 10 (64bit)
İşlemci: Intel Core i5-2400s @ 2.5 GHz / AMD FX-6350 @ 3.9 GHz
Bellek: 6 GB RAM
Ekran Kartı: NVIDIA GeForce GTX 660 / AMD R9 270
DirectX: Sürüm 11
Depolama: 42 GB kullanılabilir alan

The Elder Scrolls V: Skyrim

Game Pass’teki bir sonraki oyun önerimiz bir efsane olan Skyrim. 2011 yılında piyasaya sürülen Bethesda’nın açık dünya RPG oyunu The Elder Scrolls V: Skyrim, yılların eskitemediği oyunlara en güzel örneklerden biri. 200’den fazla Yılın Oyunu Ödülü’ne sahip olan The Elder Scrolls V: Skyrim’da Ejderdoğan’ın dünyayı yok edeceği kehanetiyle yola çıktığınız fantastik bir deneyim ile karşılaşıyorsunuz. Bayram tatilindeki sürecin Skyrim dünyasını keşfetmeye yeterli geleceğini söylemek doğru olmayacaktır ancak oyunun dünyasına giriş yapmak için harika bir fırsat.

The Elder Scrolls V: Skyrim
The Elder Scrolls V: Skyrim

The Elder Scrolls V: Skyrim Sistem Gereksinimleri
İşletim Sistemi: Windows 7/8.1/10 – 64bit
İşlemci: Intel i5-750/AMD Phenom II X4-945
Bellek: 8 GB RAM
Ekran Kartı: NVIDIA GTX 470 1GB /AMD HD 7870 2GB
Depolama: 12 GB kullanılabilir alan

Hitman World of Assassination

Game Pass’teki bir sonraki oyun önerimiz Hitman World of Assassination. Hitman World of Assassination, ana hikaye, gerginlik kontratları, Elusive Target Arcade modu ile HITMAN: Freelancer dahil olmak üzere HITMAN, HITMAN 2 ve HITMAN 3’ün en iyi özelliklerini bir araya getiren harika bir paket. Barkodlu suikastçimiz Ajan 47 olarak yola çıktığımız bu oyun, gizlilik temasını sevenler için sınırı hayal güçlerine koyan bir dünya ve imkan sunuyor. Tekrar oynanabilirliği oldukça yüksek olan bu oyunda yeni eşyaların kilidini açarak farklı farklı suikast tekniklerini deneme şansınız bulunuyor.

Hitman World of Assassination
Hitman World of Assassination

Hitman World of Assassination Sistem Gereksinimleri
İşletim Sistemi: Windows 10 – 64bit
İşlemci: Intel CPU Core i5-2500K 3.3GHz / AMD CPU Phenom II X4 940
Bellek: 8 GB RAM
Ekran Kartı: NVIDIA GeForce GTX 660 / Radeon HD 7870
DirectX: Sürüm 12
Depolama: 60 GB kullanılabilir alan

Darkest Dungeon

Game Pass’teki son oyun önerimiz Darkest Dungeon. Sıra tabanlı dövüş mekaniklerine sahip olan rogue-like türündeki Darkest Dungeon, bugüne kadar deneyimlemediğiniz türden bir bağımlılıkla sizi kendisine bağlayabilir. Oynarken zamanın nasıl geçtiğini anlamayacağınız ve aslında kaybetmenin bile bir deneyim olduğunu öğrenebileceğiniz olan bu oyunda deliliğin sınırlarını keşfedeceksiniz. Lovecraft temalı oldukça derin bir hikayeye sahip olan Darkest Dungeon’da oyunda bulunan belli bölgelerde 4 kişilik ekipler toplayarak zindanlardaki çeşitli görevleri yapmaya ve bölgenizi bu karanlık ruhlardan arındırmaya çalışıyorsunuz.

Darkest Dungeon
Darkest Dungeon

Darkest Dungeon Sistem Gereksinimleri
İşletim Sistemi: Windows XP
Bellek: 2 GB RAM
Ekran Kartı: Open GL 3.2+ Compliant
Depolama: 2 GB kullanılabilir alan

PAYLAŞ

İlgili İçerikler