Immortals of Aveum için kısa bir gecikme duyuruldu

Electronic Arts bünyesinde bir süredir oyuncuların dikkatini çokça çeken bir proje var: Immortals of Aveum. Oyunun bu kadar dikkat çekmesinin sebebi ise alışılageldik birinci şahıs savaş oyunlarına silahlar yerine büyüleri entegre etmesi. 25 yıl önce Heretic oynayan ve tadı damağında kalan oyuncular Immortals of Aveum ile ikinci bahar yaşayacak gibi görünüyor. Ancak projeyle ilgili küçük bir gecikme yaşandığı haberi dün itibariyle oyuncularla paylaşıldı. Yaklaşık 1 aylık gecikme haberiyle birlikte 20 Temmuz olan çıkış tarihi 22 Ağustos’a ertelendi.

Geliştirici stüdyo konumunda bulunan Ascendant Studios, yaptığı açıklamada oyunu tam anlamıyla istedikleri noktaya getirmek için bu ek süreye ihtiyaçları olduğunu belirtti. Bu 4 haftalık sürede oyunun optimizasyonu ve cilalama işlemleri ile birlikte güçlü bir çıkış hedeflediklerini belirten stüdyo, oyunculara en iyi deneyimi yaşatmak istediklerini ifade etti.

Immortals of Aveum ortalığı karıştıracak gibi

Bu bahaneyle yaz mevsiminde çıkacak birçok oyunu deneme şansımız olacağını da söylemek mümkün. Immortals of Aveum uzun zamandır dikkat çeken tanıtımlarıyla oyuncuların bekleme listelerinde bir hayli yüksek sıralardaydı. Oyun piyasaya çıktığında çoğu oyuncunun işi gücü bırakıp oynayacağını şimdiden görebildiğimiz bu iddialı proje için sadece 2 ay daha beklememiz gerekecek.

PAYLAŞ

İlgili İçerikler