Kingdom Come Deliverance II duyuruldu, bu yıl geliyor!

Oyunun başına oturmaya ikna olan hemen herkesin çok sevdiği Aksiyon-RPG oyunu Kingdom Come: Deliverance, uzun zamandır beklenen bir devam oyununa kavuşuyor ve eğer herhangi bir erteleme ile karşılaşmazsa bu yılın sonlarına doğru mağazalarda olacak.

15’inci Yüzyıl Bohemya‘sının (Şimdiki Çekya civarı) pek zorlu dünyasına geri dönen Kingdom Come: Deliverance II, selefinin bıraktığı yerden devam ederek oyuncuları bir demircinin oğlu olan Henry‘nin yerine geçiriyor ve intikam, ihanet ve kendini keşfetme gibi çalkantılı bir hikayenin içine sürüklüyor.

Devam oyununda oyuncular, bir demirhanenin dört duvarı arasından kraliyet saraylarının ihtişamına kadar özenle hazırlanmış bir Orta Çağ coğrafyasında gezinirken bir yandan da iç savaşla parçalanmış bir krallığın tekinsiz sınırlarında yol alacaklar.

Önceki oyunun iki katı büyüklüğündeki iki yeni haritada oyuncular, görkemli Trosky Kalesi ile Bohemian Paradise‘ı (Çekya’da hala ziyaret edebileceğiniz gerçek bir yer) keşfedebilir ve ardından Kuttenberg gümüş madeni kasabasının (bir Unesco Dünya Mirası alanı) kentsel ortamını ziyaret edebilirler. Henry’nin yolculuğunu anlatan beş saatten fazla sürükleyici ara sahnelerle oyuncular kendilerini her fırsatta ortaya çıkan dramın büyüsüne kapılmış bulacaklar.

Kingdom Come Deliverance II’nin savaş sistemi, yeni eklenen tatar yayları veya ilk nesil barutlu silahlar gibi ölümcül menzilli saldırılardan tutun da şık gözüken kılıç dövüşüne kadar pek çok seçenek sunuyor ve savaş mekanikleri de tamamen elden geçirilmiş durumda.

Wallbang Gaming Network
Kingdom Come Deliverance II duyuruldu, bu yıl geliyor! 2

Oyun, görevlere farklı yaklaşımlar getirerek çözebileceğiniz, Henry’yi uygun gördüğünüz şekilde geliştirebileceğiniz ve duyarlı ve canlı bir dünyada kaybolabileceğiniz, köklerine sadık bir RPG deneyimi sunmayı hedefliyor.

Kingdom Come: Deliverance II bu yıl içinde PC, PlayStation 5 ve Xbox Series S|X’te oyuncularla buluşacak.

PAYLAŞ

İlgili İçerikler