Mortal Kombat 1, Quitality mekaniğini geri getiriyor

Mortal Kombat 1 için çevrimiçi test süreci başladı ve bu test süreciyle birlikte ilginç bir detay ortaya çıktı. Oyun, daha önce Mortal Kombat Deception ile karşımıza çıkan “Hara-Kiri” mekaniğine benzer bir mekaniği barındırıyor. Bu kez Hara-Kiri yerine “Quitality” adıyla karşımıza çıkan bu harekette oyuncu pes etmek istiyorsa bu yolla rakibine galibiyeti teslim edebiliyor.

Sürmekte olan test aşamasına sayıca fazla oyuncu katılamıyor, ancak oynanış videoları yavaş yavaş önümüze düşmeye başladı bile. Bu videoların bazılarında Quitality örnekleri de bulunuyor. Pes eden oyuncuların intihar animasyonları ise maalesef karakterlere göre çeşitlilik göstermiyor. Tüm dövüşçülerde standart olarak bir adet “kendi boynunu kırma” animasyonu bulunuyor.

Mortal Kombat bunu ilk kez yapmıyor

Quitality mekaniği Mortal Kombat 11’de de bulunduğundan aslında şimdi tekrar karşımıza çıkması çok büyük bir sürpriz sayılmaz. Ancak serinin eski oyunlarından Deception’da bulunan Hara-Kiri hareketlerinde her karakterin farklı bir animasyonu vardı. Bununla birlikte yine çoğu karakterin animasyonun bir noktasında o ya da bu şekilde kendi boynunu kırma hareketi bulunduğundan oyuncular yeni Quitality mekaniğini Hara-Kiri ile kıyaslıyor.

An itibariyle yenilik olarak ifade edilebilecek olan tek fark, Quitality yapan rakibin karşısındaki dövüşçülere her karakter için farklı bir replik verilmiş olması. 

PAYLAŞ

İlgili İçerikler