Scorn, PlayStation 5 platformuna geliyor

Geçtiğimiz yılın en nevi şahsına münhasır oyunlarından olan Scorn, 14 Ekim 2022 ayında PC ve Xbox için piyasaya sürülmüştü. Oyun şimdi PlayStation 5 platformu için piyasaya çıkmaya hazırlanıyor. Geliştiriciler, oyunun PlayStation 5’teki dokunsal geribesleme özelliklerini olabildiğince etkili kullanmaya çalıştıklarını belirtiyorlar.

PlayStation Blog üzerinde paylaşılan gönderide, geliştiricilerin DualSense kontrolcüler aracılığıyla oyuncuları oyuna çok daha gerçekçi bir şekilde dahil etmeye odaklandıkları ifade ediliyor. Oyunda diyalog bulunmadığından çevresel hikaye anlatımına ağırlık veren geliştiriciler, kontrolcülerdeki dokunsal bildirimlerin oyun atmosferinde çok büyük etki sahibi olduğunu söylüyorlar.

Scorn “ellerinizi titretecek”

Oyunun ana karakterini, çevresindeki dünyayla yalnızca ellerini kullanarak etkileşime geçiyor. Bu etkileşimlerin çoğu, karakter için acı verici içeriklere sahip. Dokunsal bildirimler tam olarak burada devreye giriyor. Oyuncuların gördüğü manzaralar halihazırda tüyler ürpertici iken kontrolcü titreşimlerinin yönü de bu deneyimi tamamlayıcı nitelikte olacak.

DualSense özellikleri sadece bununla sınırlı değil. Uyarlanabilir tetik sayesinde oyuncuların silahlarına bir ağırlık hissi kazandırılıyor. Ayrıca ışık barı oyuncunun sağlığını gösteriyor. Scorn için PlayStation 5 sürümünde ayrıca fiziksel ürünlerin dahil olacağı bir Deluxe Edition da piyasaya sürülecek.

PAYLAŞ

İlgili İçerikler