Diablo 4’ün ilk sezonu öncesi geliştirici yayını yapılacak

Diablo 4 için ilk sezonun başlamasına az kaldı. Oyuncular 6 Haziran tarihinden bu yana çılgınlar gibi oynuyor olsa da güncel içerik eninde sonunda tüketilecek ve topluluk bir sonraki yeni içerik için gözlerini geliştiricilere çevirecek. Diablo 3 ile başlatılan sezon sistemini burada da sürdüren Blizzard, sonunda sezonun kesin başlangıç tarihini önümüzdeki günlerde vereceğini duyurdu.

30 Haziran tarihinde gelen bir haberle geliştiriciler, oyunun resmi YouTube ve Twitch kanalında gerçekleştirilecek olan bir yayınla söz konusu tarihi 6 Temmuz günü duyuracaklarını açıkladılar. Yayın Türkiye saatiyle 21.00’da başlayacak ve önce Diablo Immortal ile ilgili bazı haberler paylaşılacak. Bu haberler arasında oyuna eklenecek yeni bir karakter sınıfının da olacağı açıklandı. Ardından Diablo 4 için ilk sezonun duyurusu ve oyuna eklenecek olan yeni yaşam kalitesi değişiklikleri oyuncularla paylaşılacak. 

Oyuncuların bu konuda ne kadar heyecanlı olduğunu tahmin etmek pek de zor değil. Twitter’da sürekli geliştirici ekibi markaja alan kullanıcılardan bazıları, sezon tarihlerinin daha çabuk açıklanmasını istiyorlar çünkü “yıllık izin planları” Diablo 4’ün sezon başı tarihine göre yapılacak. Bu tweet aslında Diablo ile büyüyen koca bir neslin hayat döngüsündeki bir manzarayı temsil eder nitelikte. 15-20 yıl önce sabahlara kadar farm yapan çocuklar, şimdi iş hayatının getirdiği handikaplar arasında yıllardır bağlı oldukları oyunları oynayabilmek için hep birlikte yıllık izinlerini bu tarihe göre ayarlamaya çalışan yetişkinlere dönüştüler.

Diablo 4 sezon içerikleri için yeni karakter gerekecek

Yeni sezonlarla birlikte küçük hikaye görevlerinin ve yeni Battle Pass içeriklerinin geleceği daha önce duyurulmuştu. Öte yandan birçok oyuncu, her sezonda Battle Pass içeriklerini elde edebilmek için yeni bir karakterin sıfırdan başlanarak oynanacağı haberine üzülmüştü. Ancak sistemin Diablo 3’te de aynı şekilde işlediğini düşünürsek bu haberin bu kadar sürpriz olmaması gerekirdi. Buradan Diablo 4’ün aslında yeni bir kitleye de açıldığını anlıyoruz. Artık geriye 6 Temmuz 2023 günü saat 21.00’ı beklemek kaldı. Gelecek haberler topluluğu ne kadar tatmin edebilecek hep birlikte göreceğiz.

PAYLAŞ

İlgili İçerikler