Street Fighter 6 dünya çapında iki milyondan fazla satıldı

Street Fighter 6 için Capcom oldukça etkileyici satış rakamları duyurdu. Oyunun çıkışından bu yana iki milyon kopya satıldığını belirten Capcom, efsanenin 30 yıldır hiç formdan düşmediğini de böylece gösterdi. Oyun, piyasaya sürüldüğü hafta sonunda bir milyon oyuncu bulmuştu.

Bu harika rakamları kutlamak amacıyla Capcom oyunculara teşekkür amaçlı bazı ödüller dağıttı. Oyunculara destekleri için teşekkür eden firma, bunu aynı zamanda Twitter üzerinden paylaştıkları bir tweet ile duyurdu.

Street Fighter 6 piyasaya bomba gibi düştü

2 Haziran 2023 tarihinde PC, PlayStation ve Xbox platformları için piyasaya sürülen Street Fighter 6, çıkmadan önce de birçok oyuncunun yakın takibindeydi. Oyunun her noktası oyuncuları içine çekecek kadar kaliteli tasarlanmış. Metacritic’te ve Steam üzerinde ortalama 90 puanla seyreden oyun için modernize edilmiş kontroller dikkat çekiyor. 

Oyuna eklenecek olan yeni karakterler ise bu ay itibariyle listelere düşmeye başlayacak. Daha önce Street Fighter 5’te gördüğümüz Rashid, 24 Temmuz 2023 tarihinde altıncı oyunun da dövüşçü kadrosuna katılacak. Rashid, oyunun Deluxe veya Ultimate sürümlerine ya da birinci yıl karakter biletine sahip olan oyuncular için ücretsiz olarak açılacak. Diğer oyuncular ise karakteri bir Rental Ticket ile bir saatliğine deneme şansına sahip olacaklar. Rental Ticket, oyunun Battle Pass sistemi üzerinden edinilebiliyor.

PAYLAŞ

İlgili İçerikler