Test Drive Unlimited Solar Crown için ilk gösterim tarihi duyuruldu

Bugün her ne kadar araba yarışı denildiğinde akla gelen isimler belli olsa da, bir zamanların yarış oyunları arasında en prestijli isimlerden birisi kesinlikle Test Drive idi. Oyunların disketlere sığdığı dönemden bu yana sayısız oyunu yapılan seri, sahalara geri dönmeye hazırlanıyor.

Test Drive Unlimited Solar Crown adındaki bu oyun için yayıncı Nacon ve geliştirici KT Racing ilk oynanış görüntüleri sunacakları bir yayının duyurusunu yaptılar. 12 Temmuz 2023 tarihinde TSİ 20.00’da gerçekleştirilecek olan TDU Connect yayınında 30 dakika boyunca oyunla ilgili ilk izlenimleri edinme şansımız olacak.

Test Drive Unlimited Solar Crown resmi web sitesi oyunu halen 2023 yılı için çıkış tarihi olacağı beklentisiyle duyursa da Nacon tarafından yayımlanan bir finansal raporda oyunun 2024 yılının ilk çeyreğinde piyasaya sürüleceğine dair bilgiler görülüyor. Oyunun yakın zamanda bir gecikme yaşadığı biliniyor, bu bağlamda 12 Temmuz tarihindeki yayında bu konuyla ilgili daha net bir bilgi görmeyi umuyoruz.

Oyunun Steam’de yer alan bilgilerinde birebir ölçekte yeniden yaratılmış bir Hong Kong adasında açık dünya sürüş ve yaşam tarzı deneyimini göreceğimize dair ifadeler bulunuyor. Oyun PC, PlayStation 5 ve Xbox Series X/S için piyasaya sürülecek.

PAYLAŞ

İlgili İçerikler