The Division 2, beşinci yılına Roguelike modu “Descent” ile girdi

Tom Clancy’s The Division 2, 2019 yılında piyasaya sürülmesinden bu yana oyuncuları taktiksel savaş atmosferine bağlayan başarılı bir yapım oldu. Beşinci yıla giren oyunda gelen içeriklere bakılırsa yapımcıların yavaşlamak gibi bir planları yok. Beşinci yıla girilirken oyuncuların karşısına çıkan sürpriz ise, Ubisoft’un “sonsuz zorluk eğrisi” sunacağını vadettiği co-op roguelite modu “Descent” oldu. Bu modun yanı sıra yeni görevler, silahlar ve daha birçok içerik de yolda. Aşağıda The Division 2 için “Broken Wings” başlıklı fragmanı izleyebilirsiniz.

Descent modunu merak edenler için genel olarak nasıl bir oynanışa sahip olacağından da bahsedelim. Son dönemde popülaritesi artan roguelike türü aslında birçok oyuna uyarlanmaya oldukça müsait. The Division 2, daha önce Summit moduyla birlikte buna göz kırptı diyebiliriz. Ancak bu kez gerçek bir roguelike deneyiminin tam ortasına dalış yapıyorlar. Karakterinizle bu moda girdiğinizde aslında kendi karakterinizi bir kenara koyarak sıfırdan bir ajan yaratıyorsunuz ve adım adım yeni beceriler, yeni silahlar, yeni ekipmanlar toplayarak Nemesis adlı son düşmana ulaşmaya çalışıyorsunuz. Şayet Nemesis’i öldürebilirseniz oyun yine devam ediyor ve “sonsuza kadar” zorlaşıyor. Bu bağlamda oyunculara bir rekabet şansı da verilmiş.

The Division 2 yeni sezonda ayrıca bir dizi kayıp sivilin peşine düşmenizi sağlayan yeni hikaye görevleri, yeni ekipmanlar, “Escalation” kıyafet etkinliği ve daha fazlasını sunacak. Güncelleme için tam yama notlarına buradan ulaşabilirsiniz.

PAYLAŞ

İlgili İçerikler