Diablo 4 Battle Pass kozmetikleri sınıf ayrımı yapmayacak

Temmuz ayında Sezon 1’in başlaması öncesinde Diablo 4 Battle Pass hakkında ayrıntılar yavaş yavaş açığa çıkıyor. Geçtiğimiz günlerde geliştiriciler, Battle Pass’in bir parçası olarak kazandığınız kozmetiklerin “karakter sınıfından bağımsız” olacağını doğruladılar.

Söz konusu doğrulama ise Twitter’da gelen bir soru üzerine yaşandı. Bir hayran, Diablo serisinin başında bulunan Rod Fergusson’a Twitter üzerinden şu soruyu sordu: “Mevcut Battle Pass’i tamamlamışsanız, sadece diğer sınıf kozmetikleri için indirimli bir Battle Pass sunmak gibi bir düşünce var mı? Diablo Immortal’da ana karakterimin Battle Pass’ini bitirdiğimde diğer sınıflar için kozmetikleri almak istedim ama böyle bir seçenek yoktu.”

Fergusson, soruyu şu şekilde cevapladı: “Diablo 4 Battle Pass kozmetikleri sınıftan bağımsız, bu yüzden elde ettiğiniz kozmetikleri tüm sınıflar için kullanabilirsiniz.” Yani Druid için kazandığınız bir kozmetiğe, bir Necromancer’a geçtiğinizde hala erişiminiz olacak. Bu, çoğu Diablo hayranının beklediği şey olsa da geliştiricilerden doğrulama almak kesinlikle güzel.

Kozmetikler aynı ama Diablo 4 karakterleri aynı değil?

Ancak bu noktada ortaya çıkan soru ise, kozmetiklerin her sınıf için anlamlı bir şekilde farklı olup olmayacağı veya herkes için geçerli olan tek bir set olup olmayacağı. Her bir sınıfın vücut şekilleri ve büyüklükleri fazlasıyla farklı olduğundan, her durumda tematik olarak da bazı farklılıklar olması gerekecektir. Umarız bu noktada anlamlı bir çeşitlilik görebiliriz.

Geliştiriciler daha önce, her yeni sezonda yayınlanacak olan Battle Pass için yeni bir Diablo 4 sezon karakteri oluşturmanız gerekeceğini doğrulamıştı. Bu, eski Diablo oyuncuları için sürpriz değil, ama birçok yeni oyuncu için şaşırtıcı olabilir. 

Öte yandan geçtiğimiz hafta sonu Blizzard sunucularının genelinde yaşanan DDoS saldırılarıyla birlikte Diablo oyuncuları tek kişilik modun geri getirilmesi yönündeki taleplerini daha yüksek sesle ifade etmeye başladılar. Serinin en önemli özelliklerinden birini çevrimiçi sistemlere kurban eden Blizzard, bu taleplere henüz güncel bir yanıt vermiş değil.

diablo 4
Diablo 4 Battle Pass kozmetikleri sınıf ayrımı yapmayacak 2

PAYLAŞ

İlgili İçerikler