Electronic Arts, ilk UFC 5 gösterimi için Eylül ayını işaret etti

Electronic Arts, sürpriz bir şekilde UFC 5 adlı oyunun geliştirme sürecinde olduğunu ve gösterim duyurusunun Eylül ayında geleceğini resmi olarak açıkladı. Geçtiğimiz yıl, Insider Gaming tarafından paylaşılan bilgilere göre Fight Night adlı oyunun geliştirme süreci geçici olarak duraklatılmış ve öncelik yıllık takvimde oyuncuların görmeye alıştığı bir sonraki UFC oyununa verilmişti.

Twitter üzerinden yapılan bu ilk duyuruda Eylül ayı işaret edilerek oyuncuların gelecek haberler hakkında bilgi sahibi olabilmesi için kayıt olabilecekleri bir link paylaşıldı.

UFC 5 için hedef ciddi

Serinin bir önceki oyunu olan EA Sports UFC 4 piyasaya çıktığı tarihlerde çoğunlukla olumlu geri dönüşler almıştı, ancak iki hafta sonra oyuna aniden eklenen oyun içi reklamlar sebebiyle fazlaca eleştirilmişti. Yine de oyun Kuzey Amerika bölgesinde 2021 yılının PSN verilerine göre en fazla indirilen 16. oyun olmayı başarmıştı. Güncel verilere bakıldığında ise PlayStation 4 platformundaki indirme sayılarında Nisan 2023’te hem Avrupa hem Amerika için halen ilk 10 listesinde bulunuyordu.

Haziran ayında Electronic Arts tarafından yapılan bir duyuruda firmanın iki farklı alt kola ayrılacağı ve stüdyoların bu kollar altında faaliyetlerini sürdüreceği belirtilmişti. Bundan sonrası için Electronic Arts Entertainment (EA Entertainment) ve Electronic Arts Sports (EA SPORTS) olarak iki farklı alt marka göreceğiz.

PAYLAŞ

İlgili İçerikler